Home / Örgü / Sakallı İpten Toka Yapımı

Sakallı İpten Toka Yapımı

Sakallı İpten Toka Yapımı

Yapımı oldukça basit olan sakallı ipten toka yapımı için ihtiyacınız olan tek şey sakallı ipler ince tığ ve lastik. Tokamızı yapmak için öreceğiniz lastiği evdeki kese lastiklerinden yapabilirsiniz. Kese lastiğiniz yoksa tuhafiyelerden toplu halde poşetle satılan kese lastiklerinden satın alabilirsiniz. Lastikten sonra istediğiniz renklerde sakallı ip alabilirsiniz. Evinizde daha önceden arta kalan sakallı ipiniz varsa değerlendirmek için bu iplerinizi de kullanabilirsiniz. Bu şekilde artan iplerinizle Çocuklarınıza çok sayıda tokalar yapabilirsiniz. Renk renk güzel tokalar örerek onları sevindirebilirsiniz. Aşağıda tokamızın nasıl yapılacağı konusunda sizlere tokamızın yapılışı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu şekilde örerek tokamızı tamamlayabilirsiniz.

Tokamızın Yapılışı

Evde iplerimizi değerlendirmenin yollarından biri olarak sakallı iple toka modeli tam sizlere göre. İplerimizi ve lastiğimizi temin ettikten sonra sıra geldi tokamızın yapılışına. Tokamızı yapmak için lastiğimizi ve ipimizi alıyoruz. Çift lastik kullanırsak tokamız daha sağlam olur. Lastiğin aralarına üç zincir çekip batıyoruz. Lastiğin içi dolan kadar bu şekilde zincir çekip batarak tokamızı örüyoruz. İstediğimiz renklerde sakallı iplerimizle bu şekilde lastiklerin arasından zincir örüp çekerek tokamızı tamamlıyoruz. Renk renk tokalarımız kullanmak için hazır. Son derece basit ve kolay bir şekilde tokamızı örme işlemimiz böylece bitmiş oluyor. Belirttiğimiz gibi tokalarımızı yapmak için kullandığımız lastiğimiz çift lastikten olursa çok daha güzel olur. Sağlam ve sıkı bir şekilde çabuk bozulmayan bir toka bu şekilde örebiliriz.

Sevdiklerinize Hediye Edin

Sevdiklerinize hediye götürmek için sakallı iple toka güzel bir tercih olacaktır. Yapımı çok basit ve pratik olan bu tokalardan istediğiniz kadar örebilirsiniz. Bir günde çok sayıda bu tokalardan örebilirsiniz. Aile bütçesine katkıda bulunmak isteyenler de bu tokalardan örerek aile bütçelerine katkı sağlayabilirler. Yapımı hem kolay hem de zevkli olan bu tokaları ister sevdiklerinize yapın, isterseniz çocuklarınıza, isterseniz aile bütçenize katkı sağlamak için örüp satın. Tercih size kalmış. Rengarenk, cıvıl cıvıl toka modelleri için el emeği göz nuru tokalar örerek üretmenin keyfini de aynı zamanda en iyi şekilde çıkartmaya çalışın.

 

Bir önceki yazımız olan Bulmaca Patiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About yzy

71 queries 0,507