Home / Mobilya / Sallanan Koltuk Modelleri

Sallanan Koltuk Modelleri

Dinlendirici özelliği ve rahatlığı ile sallanan koltuk modelleri, şık ve estetik görünümleri ile odalardaki yerlerini alıyor.

Sallanan Koltuk Modelleri

Geçmişte ferforje veya ahşap gibi malzemelerden üretilen sallanan sandalyeler, günümüzde yerlerini daha şık, konforlu ve modern görünümlü sallanan koltuklara bıraktılar.  Özelliklede keyif verici olduğu kadar dinlendirici zaman geçirmek isteyenler için tasarlanmış birbirinden farklı onlarca sallanan koltuk modelleri ister tek kişilik ister çift kişilik olarak bulabilirsiniz.

Sallanan koltuklar klasik görünümlerinin yanında daha modern farklı tasarımlarada sahiptirler. Bu mobilyaları kullanacağınız mekanın dekorasyon tarzına göre seçiminizi yapabilirsiniz. Şömine kenarlarında, bahçe içerisinde, balkonlarda ve verandalarda daha çok görmeye alışkın olduğumuz sandalye çeşitleri önceleri yaşlı insanların tercihi olarak görünsede günümüzde hemen hemen tüm yaş grubuna hitap etmektedir.

Sallanan koltuk modelleri farklı malzemelerden üretilmektedir. En çok kullanılanlar arasında ahşap, bambu, hasır bulunmaktadır. Üzerlerinde kumaş kullanımı yaygın olan sallanan koltuklar, günümüzde moda olan pop art, leopar gibi desenlere sahip kumaşlarla daha etkileyici hale gelmektedir. Hiçbir zaman trendini yitirmeyen deri kullanımı bu mobilyalarda da tercih edilmektedir.

Klasik olarak alt oval şekilde olan sallanan koltukların farklı mekanizmeları ile üretilebilmektedir. Bunlara en güzel örnek olarak bazı emzirme koltuğu çeşitleri gösterilebilir.

Sallanan koltuk fiyatları özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Ortalama olarak 150 TL den 1500 TL ye kadar fiyat aralığında değişiklik göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan L Gardrop Modelleri başlıklı makalemizde Gardrop Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,788