Home / Aydınlatma / Salon Avize Modelleri

Salon Avize Modelleri

Özellikle 2000’li yıllara girdikten sonra artık iyice azalan salon avize modelleri kullanımı son dönemlerde üretilen Retro, İskandinav ve Vintage mobilyalarla birlikte tekrar hayatımıza girmiş durumda. Elbette bazı evlerde hala kullanıldıklarını görmek mümkün olsa da kullanılan modellerin daha çok modern tarzdaki avizeler olduğu görülüyor.

Salonlarda kullanılan avizelerde yeni salon anlayışları ile birlikte tekrar geriye dönüş görülmeye başlandı. Özellikle kristal taşları olan ağır ve klasik modellerin bu yıl tekrar canlandığını söyleyebilmek mümkün. Elbette bunların olduğu gibi eskiyi anlattığını söyleyemeyiz. Bunlarda daha modern kavisler ve taş süslemeler görebilmek de mümkün.

salon-avize-modelleri-tavan-kolay-dekor Salon Avize Modelleri

Salon avize modelleri bu yıl özellikle asma tavan yaptırılan evlerde daha fazla beğeni topluyor. Bu avizelerin asma tavan aydınlatmaları olan LED ışıklarla da daha uyumlu getirilmesi sayesinde kullanmak hem daha rahat olabiliyor hem de evinizde şık avizeler kullanabilmeniz mümkün olmaktadır.

Salonlarda kullanılan avizelere baktığınız zaman göze çarpan diğer modeller daha ince ve zarif olan modeller. Tek abajur kullanılarak hazırlanmış modellerden, birkaç tane abajur kullanılmış modellere, beyaz puslu camları olan modellerden farklı renklerde puslu camları olan modellere kadar pek çok farlı modelde ve tarzda avize görebilmek de mümkündür. Bu modeller evinize daha farklı bir hava katabildiği gibi ışıklandırma konusunda da daha etkili olabiliyor.

Salonlarda kullanılan aksesuarlar arasında belki de seçimi en zor olan modeller salon avize modelleri olarak karşımıza çıkar. TV ünitesinde bulunan bir bibloyu ya da herhangi bir süs eşyasını değiştirmek kolay olsa da avize değiştirmek o kadar kolay değildir. Çünkü avize salonlara bir bütünlük katar ve bunu değiştirmeniz çoğu zaman evin tüm havasını değiştirebilir. Bu yüzden bu konuda tercih yaparken daha dikkatli olmanızda fayda vardır.

Bir önceki yazımız olan IKEA 2018 TV Ünitesi Modelleri başlıklı makalemizde IKEA, ikea 2018 tv üniteleri ve IKEA TV üniteleri çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

75 queries 0,981