Home / Dekorasyon / Şemsiyenin Uygun Modeli Nasıl Seçilir
Best  Şemsiyenin Uygun Modeli Nasıl Seçilir
Best Şemsiyenin Uygun Modeli Nasıl Seçilir

Şemsiyenin Uygun Modeli Nasıl Seçilir

Sizin için ne tür şemsiyenin uygun olduğunu  öğrenmek biraz tekniktir. Hava koşulları bölgeden bölgeye değişir. Belirli bir gereksinim listesine uyan bir şemsiye seçmek önemlidir. Ağırlık, dayanıklılık, kompaktlık, kanopi çapı, stil, karar vermeye yardımcı olabilecek değişkenlerden bazılarıdır. Öncelikle amacı tanımlamak önemlidir. Bir kişinin güneş ışığından, yağmurdan, karla vb. Korunmasına yardımcı olabilecek bir şemsiyeye  ihtiyacı olabilir.

Rüzgarda içe kapanırsa şemsiye kullanılmaz. Kompakt ve sabit milli modeller gibi çeşitli şemsiye türleri vardır. Her birinin kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Kompakt modeller daha küçük ve hafiftir, normal hava şartları için idealdir. Öte yandan, kompakt olmayan modeller daha ağır ve iyi yapılandırılmış. Geleneksel veya kompakt olmayan modeller sağlam hava koşulları ile uğraşmaya muktedir dayanıklıdır. Kompakt olmayan üniteler, bir kişinin her zaman çantasında hava koruması ekipmanı bulundurması durumunda idealdir.

Bazı şehirlerde yoğun yağış ve rüzgar var. Şiddetli havalarda hafif ve daha az dayanıklı şemsiyeler ile gitmek önerilmez. Kompakt ve kompakt olmayan iki ana kategori, ancak, ağırlık, malzeme kalitesi ve gölgelik boyutları arasında değişen çeşitli şemsiye türleri vardır. Bu değişkenlerin, modelin kötü hava koşullarına karşı kalkan sağlama yeteneği üzerinde doğrudan etkisi vardır. Seyahat modelleri, kullanıcılara kolay kullanım, normal koruma düzeyi ve taşınabilirlik sağlamak için tasarlanmıştır.

İnsanlar küçük araçlarda ağır şeyler taşımaktan hoşlanmazlar. Ağır ve büyük bir şemsiye küçük bir seyahat çantasında taşımak veya ayarlamak zordur. Bu nedenle, gezginler kompakt veya seyahat modelleri için gitmelidir.

Basit yağmurluklar veya ceketler yağmur veya kara karşı yeterli koruma sağlayabilir. Bununla birlikte, havai bir gölgelik, yağmurluğun giyemediği özellikleri sağlayabilir; örneğin, havalandırma miktarı. Bir ceket sadece bir üst giyenin üst yarısını koruyabilir. Ayrıca, yaz aylarında ağır kıyafetler kullanmak uygun değildir. En iyi teknik ısı ve havalandırma açısından stres yaratmayan bir şemsiye kullanmaktır. Ne kadar hafif bir ceket olursa olsun, sıcak havalarda giymek can sıkıcı olacaktır.

İnsanlar ayrıca yürüyüşler, plaj gezileri veya bir parkta bir gün güneşten gölge almak için şemsiye kullanıyorlar. Bazı ürünler sadece güneş ışığına karşı koruma sağlamak için tasarlanmıştır. Neden bir şemsiye satın alacağınız konusunda açık konuşmalısınız. Ağır yağmur ya da gölge içindir? İhtiyaçlarınızı karşılayan bir ürün seçin.

 

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,776