Home / Yapı / Simli Derz Dolgu Modelleri ve Renkleri

Simli Derz Dolgu Modelleri ve Renkleri

Daha çok fazla kullanıcıların olduğu kafeler, oteller ve lokantalar gibi yerlerde daha hijyenik bir görüntü oluşturması bakımından simli derz dolgular kullanıldığını görebilmek mümkündür. Bunlar görüntü açısından daha hoş oldukları gibi temizlik bakımından da içinizin daha rahat olabilmesine olanak sağlamaktadır.

Banyo ve mutfak gibi yerlerde kullanılan fayans döşemeler arasında fayansların tutucuğunu artırmak ve aralardaki boşluğu kapatabilmek için derz dolgular kullanıldığını görebilmek mümkündür. Genel olarak beyaz kullanılan bu dolgularda görüntünün daha temiz olabilmesi ve daha şık durabilmesi için simli derzler kullanabilmek mümkündür.

Derzler su birikintileri ve kir gibi sebeplere bağlı olarak zaman içerisinde beyazdan siyaha doğru renk değiştirebilmektedir. Bu renk değişimi sebebiyle temiz olmayan bir görüntü oluşması söz konusu olabilmektedir. Hatta pek çok kişi her ne kadar bu alanlar temiz olsalar da oluşturduğu çirkin görüntü sebebiyle insanların rahatsız olmasına neden olduğundan simli derz dolgumodelleri kullanılması söz konusu olabilmektedir.

Bu dolguların kullanımı sayesinde insanların bu alanlarda vakit geçirirken çok daha rahat bir şekilde hareket ettiklerini ve kendilerini daha temiz bir ortamda hissetmeleri mümkün olabiliyor. Ancak bu derz dolguların kullanılmaması özellikle bayanlar için kötü görüntü sebebiyle bu alanların kullanılmak istenilmemesine neden olabiliyor. Özellikle toplu kullanıma açık olan yerlerde bu dolguların kullanılması daha rahat kullanım olanağı sunuyor.

Özellikle pansiyon, otel, kafe ve restoran gibi yerlerde simli derz dolgu renkleri kullanılması buralara gelen müşterilerin mekanla ilgili düşüncelerini olumlu etkileyebilmektedir. Hiç kimse kötü görüntü oluşturan siyah derzlerle kaplı bir tuvaletin temiz olduğunu düşünmez. Bu sebeple kullanım açısından daha rahat olan, hijyenik görüntü oluşturan ve sarı ya da gri sim olabilen derz dolgular kullanmak daha avantajlı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bien Seramik Yer Karoları başlıklı makalemizde Bien Seramik, Bien Seramik Yer Karosu ve Fayans Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

75 queries 1,180