Home / Dekorasyon / Siyah Mobilyalar İçin Dekorasyon Önerileri

Siyah Mobilyalar İçin Dekorasyon Önerileri

Siyah mobilyalar oturduğunuz alanları zarif ve asil bir şekilde kullanmanızı sağlar. Salonda siyah mobilyalar kullanmak istiyorsanız dikkatli bir şekilde diğer parçalarla uygun hale getirmelisiniz. Aydınlık görünümlü ve tamamen siyah ağırlıklı bir salon hayal ediyorsanız; diğer eşyaları daha açık renklerde kullanmayı tercih etmelisiniz.

oturma odalarında siyah renk kullanmak istiyorsanız; duvar renk tonları oldukça önemlidir. Siyah mobilyalar kullandığınız zaman duvar renklerini yumuşak renk tonlarından yana tercih etmelisiniz. Modern görünüm içinse duvarın sadece bir tarafını mat siyah tonuna boyayabilirsiniz. Zıt bir görünüm yaratmak istiyorsanız siyahla beraber beyaz yada kırmızı gibi renklerden faydalanabilirsiniz.

Siyah rengin sofistike bir görünüm alması için bu rengi renkli yastıklarla beraber kullanmanız mümkün. Aydınlatma ile aksesuar seçenekleri de siyah renkle birlikte bütün oluşturmalıdır. Gümüş renkli aydınlatmalar siyah mobilyalarla son derece estetik görünecektir.

Mobilyalarınız siyah renkteyse duvarınıza siyah ve beyazdan oluşan büyük bir tablo asabilirsiniz. Zıt renklerden biri olan beyaz siyahla uyum içinde kullanılabilir. Bunun yanında büyük vazo ve aksesuar tercihlerinde yine kırmızıdan faydalanabilirsiniz.

Aynı zamanda saat tercihi olarak yine büyük bir saat kullanabilir. İçi beyaz dış kısmı siyah olan büyük saatlerden faydalanabilirsiniz. Önerdiğimiz saat şekli salonlar için geçerlidir. Siyah mobilyalarla beraber kullanacağınız gümüş renkli aksesuarları büyük salon orta sehpası üzerinde çanak şeklinde aksesuarlarda kullanabilirsiniz.

Ortama daha fazla boğucu bir etki vermek istemiyorsanız; açık renk perdeler seçmeniz uygun olacaktır. Yine siyah perdeler kullanırsanız ortam oldukça kasvetli bir hal alacaktır. Bunun için açık renk perde kullanımı uygundur. Bunun yanında yastık tercihlerinde yine popüler renklerden biri olan turkuaz ve mavi gibi açık renklerden de yardım alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,612