Home / Dekorasyon / Tavanlara Astığını Çiçeklerle Evinizde Doğal Ortamlar Yaratın…

Tavanlara Astığını Çiçeklerle Evinizde Doğal Ortamlar Yaratın…

Çiçekler hiç kuşkusuz evlerimizde, balkonlarımızda ve bahçe katlarında oturuyorsak ta kapı ve pencere önlerini de minicik te ekilecek alan bulsak etrafımızı cennete çevirebilecek olan imgelerdir. İçinde bulunduğumuz bahar ve yaz aylarında bu tarz yeni çiçeklere sahip olmak,  ekim – biçim olanağı açısından çok elverişlidir. Burada dikkat edilmesi en önemli olan nokta ise, doğru truflu ve gübreli toprağı kullanmak, dayanıklı çiçeklerden seçmek ve yeterli büyüklükte ki dibi delik-hava ve su sirkülasyonunu sağlayacak olan saksılardan seçmek gerekliliğidir. Bu arada belirtmeliyiz ki yeni çiçek ekim biçimi yaparken fazla ucuz topraklardan seçmemeli ve ilaçlamaya da özen göstermelisiniz. Zira  bitkiler çok kısa sürede hastalanabilmektedir. Çok ucuz fiyatlı topraklarsa kendinden toprak biti taşıyabilmektedir.

Şayet çiçek yetiştirebileceğiniz ve güneş ışığı alan bir balkona sahipseniz eğer,  bu konuda çok şanslısınız demektir. Hemen balkon içine veya dış korkuluklarına saksılarınızı sıkıca bağlayarak, monteleyebilir ve yeni çiçeklerinizi ekebilirsiniz. Hele ki  bir bahçe katında oturuyorsanız da, bu konu da yaşadınız demektir. Zira bahçe katları çiçek ekimi ve bakımı yönünden oldukça elverişli imkanlar tanır. Hemen kapınızın, camekanınızın ya da balkonunuzun önünü ekebilirsiniz. Balkonlarınıza veya kapı önlerinize dayanıklı çiçeklerinden petunyalardan,  akşam sefası,  papatyalardan, karanfillerden, kır çiçeklerinden, sardunyalardan ekebilirsiniz. Zira bu çiçekler 1 e 10 veren  ve oldukça sık üreyebilen, dayanıklı çiçeklerdendir. Ortancalar, kanolar ve çıtır güller de  kapı önleriniz ve duvar dipleri ekimi için oldukça uygun olabilir.

Şayet balkonunuz ekim ve biçim işleri için küçükse, sizlerde  bir çiçek aşıklısıysanız,  evlerinizin camlarına çiçek dizebilir ve içeriden cama yakın ve ışık alan yerlerinde tavana asılan saksılardan asabilir ve buralarda da rahatça çiçek yetiştirebilirsiniz.  Hatta bu iş için camlı çok şık süs bitkisi saksıları bile piyasa da satılmakta.  Tavana asılarak bakabileceğiniz çiçekler arasında petunyalar, küpe çiçekleri, aşk merdivenleri, İspanyol menekşeleri ve sarkarak üreyen tüm kır çiçeklerini sayabiliriz.

Bir önceki yazımız olan IKEA 2018 TV Ünitesi Modelleri başlıklı makalemizde IKEA, ikea 2018 tv üniteleri ve IKEA TV üniteleri çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

71 queries 0,707