Home / Örgü / Tığla Kolay Yelek Yapımı

Tığla Kolay Yelek Yapımı

Tığla Kolay Yelek Yapımı

Kış günlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan örgü yelek yapımı için tığla kolay yelek yapımı konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Şişe gerek kalmadan tığ ile basit ve pratik bir şekilde yelek yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler istediğiniz marka iki ya da üç renk ip ve örgü tığı. Malzemelerinizi tedarike ettikten sonra yeleğinizi örmeye başlayabilirsiniz. Küçük kare şeklinde hazırlayarak bunları birleştirerek bedeninize uygun şekilde yeleğinizi kendinize göre ayarlayıp örmeye devam ediyorsunuz. İlk karenin yapımı için 10 zincir çekip dört direk olacak şekilde dört adet yapıyorsunuz. Direklerinizin Bu şekilde diğer ipinizle de üst kısımları yapı karenizin büyütüyorsunuz. Bu şekilde çok sayıda kare şeklinde örgüler yapıp sonra birleştiriyorsunuz.

Şık Yeleğiniz Kullanıma Hazır

Modele bakarak yukarıda anlattığımız şekilde şık yelek yapımı için örneklerimiz tamamlayıp birleştirdikten sonra yeleğiniz kullanıma hazır. Üşüdüğünüzde sizi sımsıcak olacak şekilde sizi saran battaniye şeklinde yeleğinizi giyip kullanmaya başlayabilirsiniz. Kış aylarında sırtı üşüyen ve ağrıyan kişiler için içlerini sıcak tutacak olan yeleğinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz iplerle ve renklerle hazırlayarak ördüğünüz yeleğinizi kıyafetinize uygun renklerle kombinleyerek şık bir giyim şekli sergileyebilirsiniz. Bu şekilde misafirliğe giderken de yeleğinizi kullanabilirsiniz. İsterseniz aynı modelden çanta da örerek şıklığınıza şıklı katabilirsiniz. Pek çok ortama giderken şık yeleğinizi kullanabilirsiniz.

Bu Teknikle Pek Çok Şey de Yapabilirsiniz

Motif motif olarak yapılan tığ işi motifli yelek örneği dışında bu teknik ile daha pek çok örgü modelleri de yapabilirsiniz. Battaniye, çanta, yatak örtüsü gibi daha pek çok şekilde bu motifleri birleştirerek evinizde pek çok şey yapabilirsiniz. Koltuk örtüsü olarak ta bu modellerle koltuklarınız için şık bir kombin oluşturabilirsiniz. Daha pek çok yerde kullanılmak üzere bu motif tekniğinden yararlanabilirsiniz. İstediğiniz renkte motifler yaparak kendiniz için şık kombinler yaptığınız gibi evinizde kullanmak üzere çeşitli yerlere sermek üzere örtüler yapabilirsiniz. Yapımı kolay fakat çok sayıda motif yapacağınız için biraz sabırlı olmanız gerekebilir. Evde boş vaktini değerlendirmek isteyenler için güzel bir örgü tekniği olarak kullanabilirsiniz.

306-Tığla-Kolay-Yelek-Yapımı Tığla Kolay Yelek Yapımı

Sizler için bir araya topladığımız örgü bayan yelekleri modellerine galerimizden bakıp fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kalın İpten Kolda Battaniye Örme başlıklı makalemizde dev yünler ile yapılan örgüler, kolda örgü örme tekniği ve kolda örülen battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

75 queries 0,848