Home / Örgü / Tığla Telefon Kılıfı Örme

Tığla Telefon Kılıfı Örme

Tığla Telefon Kılıfı Örme

Cep telefonu hayatımızın en önemli parçalarından birisidir. Her daim yanımızda taşıdığımız kişisel eşyalarımızdan birisi olarak cep telefonlarımızın önemi büyüktür. Cep telefonu aldıktan sonra telefonumuzu korumak için kılıf tedarik etmek ayrıca önem taşımaktadır. Bu yazımızda hazır kılıflar yerine el emeği olan ve oldukça şık duran tığla telefon kılıfı örme olarak size güzel bir cep telefonu kılıfı örmekten bahsedeceğiz. Telefon kılıfımızı örmek için öncelikle gerekli olan 3.5 mm kalınlığında tığ ve 8 katlı ip. Malzemelerimiz tedarik ettikten sonra telefon kılıfımızı örmeye başlayabiliriz. Kılıfımızın nasıl örüleceği konusunda altta size bilgi vermeye çalışacağız. Buradan kılıfın örülmesi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Telefon Kılıfımızın Örülmesi

Cep telefonları için farklı ve sıra dışı kılıf arayışında olanlar için cep telefonu kılıf modeli tam size göre. Gerekli olan malzemeleri aldıktan sonra sıra geldi kılıfımızı yapmaya. Kılıfımızı örmek için 16 zincir çekiyoruz. Zincirin her iki tarafından sık iğne örüyoruz. Bu şekilde sık iğne örerek telefonumuzun boyutu kadar kılıfımızı örüyoruz. Telefonumuzun boyutuna göre zincir sayısında farklılıklar olabilir. Kendi telefonunuza göre siz sayıları ayarlarsınız. Kılıfımız bittikten sonra istediğiniz şekilde üzerini süsleyebilirsiniz. İsterseniz farklı renk iple çiçek ya da gül yapıp dikebilirsiniz. İsterseniz taşlarla boncuklarla kılıfınızı süsleyebilirsiniz. Tamamen sizin zevkiniz ve arzunuza kalmış bir şey. İstediğiniz gibi kılıfınızı süsleme işlemi yapabilirsiniz.

Hemen Örmeye Başlayabilirsiniz

Yapımı basit ve pratik olan  cep telefonu kılıf örneği için hemen siz de modelimizi örmeye başlayabilirsiniz. Görüldüğü gibi son derece basit bir şekilde örülüyor. Sık iğne yapmayı bilmeniz ve zincir çekmeyi bilmeniz yeterli. Yapımı zor modellerle kafanızı yormadan çok basit örme tekniği ile telefonunuz için siz de kılıf örebilirsiniz. Sizin de sıra dışı ve estetik ve aynı zamanda çok şık bir cep telefonu kılıfınız olabilir. Resimdeki gibi yeşil renkte örebileceğiniz gibi farklı renklerde ip alarak zevkinize göre beğendiğiniz renk ve tonda ip alarak kılıfınızı örebilirsiniz.  Üzerini de arzunuza göre süsleyebilir ve kılıfınızı daha şık bir hale getirebilirsiniz.301-Tığla-Telefon-Kılıfı-Örme Tığla Telefon Kılıfı Örme

 

Bir önceki yazımız olan Penye İp İle Sepet Örme başlıklı makalemizde Sepet Örgü Modelleri ve Sepet Örme hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

65 queries 0,327