Home / Dekorasyon / Tütün ve sigara kokusunu evinizden nasıl temizleyebilirsiniz.
Awesome Camdan sigara lekesi nasıl çıkar? Tütün ve sigara kokusunu evinizden nasıl temizleyebilirsiniz.
Awesome Camdan sigara lekesi nasıl çıkar? Tütün ve sigara kokusunu evinizden nasıl temizleyebilirsiniz.

Tütün ve sigara kokusunu evinizden nasıl temizleyebilirsiniz.

Tütün ve sigara kokusunu evinizden nasıl temizleyebilirsiniz.

Eğer aile içinde en azından, bir  kişi sigara kullanıyor ise, bu tüm aile için rahatsızlık nedenidir.Tek başımıza yaşadığımız evi ortamında sigara ve tütün kokusu belki de o kadar da sorun yaratmaya bilir.Lakin, aynı sözleri aile olarak yaşanan evler için söylemek olmaz.

İşte bu durumları dikkate alarak, sizlere ev ortamında böyle kötü kokuların doğal yollar ile nasıl engelleyebilir bilmenin yollarını anlatmaya çalışacağız.

1) İlk ve tabii ki en büyük öneri  sigara içmeye çalıştığınız yönünde.

Sigara içmek  sizin için kapsamlı büyük bir tehlike ve ziyandır.Hem sağlığınız , hem de maddi bakımdan.Bu zararlı alışkanlıktan biran önce kurtulmaya çalışmalısınız.

2) Doğal koku gidericiler – kesilmiş portakal ,portakal kabuğu, havadaki havayı temizlemek  için çok etkilidir.

Ayrıca, bu yolda kahve çekirdekleri unutulmamalı, havadaki kötü kokuyu gidermede  çok etkilidir.Böyle doğal lezzetlerin evinizi 1 ile 2 gün sonra çok kısa bir süre temiz tutacağını unutmayın.

3) Sirke – 1 bardak elma sirkesi alın ve onu yarım bardak su ile karıştırın.Bu harç masadan, dolaptan ve tezgah üzerine koyarsanız  kokuyu sünger gibi kendine çeker.Lakin temizlik yaptıktan sonra odayı iyice havalandırmak gerekir ki, sirke kokusu odada kalmasın.

4) Pirinç – eğer mutfakta sürekli olarak sigara kokusu hüküm sürüyorsa, o zaman 1 kaba pirinci dökün ve odaya sigara veya tütün kokusunun yoğun olduğu yere koyun .Emin olun ki, bir süre sonra pirinç bütün  nahoş kokuyu kendine çekecektir.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,382