Home / Tekstil / Yatak Odası Cibinlik Modelleri

Yatak Odası Cibinlik Modelleri

Günümüzde yatak odalarında kullanılan cibinlik modelleri gerçek amaçlarını unutturmuş, adeta birer dekoratif görünümü sağlayan eşyalar arasında yerini almıştır.

Yatak Odası Cibinlik Modelleri ve Çeşitleri.

Yataklarda cibinlik kullanımı çok eskilere dayanmaktadır. Asıl amaçları haşere gibi dışarıdan gelebilecek, uyurken rahatsızlık verecek faktörleri uzaklaştırmak olan cibinlik modelleri günümüzde ise yatak odası dekorasyonunun birer parçası haline gelmiştir.

Yatakların şekillerine bağlı olarak farklı modellerde karşımıza çıkan cibinlikler, genellikle tül kullanılarak yapılmaktadır. Tercihe göre farklı kumaşlarında kullanıldığı bu aksesuarlar, uygulanacakları dekorasyona göre değişik renklerde ve desenlerde üretilebilmektedir. Yatak odası cibinlik modelleri son yıllarda trend olan yuvarlak veya klasik olarak kullanılan köşeli yataklara rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Her türlü dekorasyon stiline rahatlıkla adapte edilebilen bu aksesuarlar kullanıldıkları ortama daha romantik bir hava vermektedir. Cibinlikli yatak odaları için derlediğimiz galeriyi aşağıdaki resimleri tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bebek Cibinlik Modelleri başlıklı makalemizde Bebek Odaları, Bebek Odası Dekorasyonu ve Cibinlik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 1,916