Home / Dekorasyon / Yatak odası dekorasyon ipuçları

Yatak odası dekorasyon ipuçları

Yatak odası, en önemlisi olmasa da, bir evin en önemli odalardan biridir. İş yerindeki zorlu bir günün ardından dinlenmek istediğimiz yer bu odadır  ve en samimi anları yaşadığımız odamızdır. Her birimiz kendi stiline ve kişiliğine uyacak bir yatak odası tasarlamalısınız. Çeşitli mobilyalar, süslemeler ve aksesuarlar arasında uyum sağlamak, hayal gücü ve özveri gerektirir.

Yapmanız gereken ilk şey bir stil veya genel bir tema üzerinde karar vermektir. Bu temel olarak endişe kaynağıdır ve dikkatle karar vermelisiniz. Kişisel tercihlerinize bağlı olarak, Viktorya dönemi,   Vintage veya hatta modern yüksek teknolojiye sahip her türlü mobilya stilini seçebilirsiniz. Eski tecrübeli eski moda insanlar, eski Viktorya dönemi mobilyalarını ya da taklitleri, çok narin eğrileri, görkemli süslemelerle süslenmiş ve en pahalı ahşaptan yapmayı tercih ediyor. Minimum süsleme ve yüksek işlevsellik isteyenler, Bauhaus-Echler’in yüzyıl ortasındaki stillerini tercih ediyor.

Tarzınıza bağlı olarak, mobilyalar, aksesuarlar ve süslemeler ile bir liste yapmak isteyebilirsiniz. Listedeki tüm şekiller ve boyutlar, mumluklar, kitap rafları ve modern yatak odaları için aynalar ekleyebilirsiniz: TV’ler, bilgisayarlar, LCD ekranlar, ses sistemleri ve benzeri.

Yatak odasının tam boyutunu bilmek oda seçimi konusunda size yardımcı olacaktır. İç tasarımda iyi değilseniz, bir uzman kullanmanızı öneririz. Uzmanlar, her maddeyi yatak odasına düzgün şekilde yerleştirmenize yardımcı olacaktır.

Yatak, herhangi bir yatak odasının merkezidir. Sadece stilinize uymamalı, aynı zamanda yüksek bir işlevsellik derecesi sağlamalıdır. Bazıları yataklarını çok yumuşak isterken bazıları biraz sert tercih eder. Çeşitli yumuşaklık dereceleri sağlamak için hangi malzemelerin kullanıldığını kontrol edin. Ayrıca, uyku kalitesinin bozulmaması için yatağınıza yerleştirdiğiniz öğelere dikkat edin.

Bir sonraki  endişe bütçedir. Her şeyi hayal edebiliyoruz, ancak mobilya rüyalarla satın alınmıyor. Alışveriş listesi için bütçenizi dikkatli bir şekilde hesaplayın. Bütçeyi hesapladıktan  sonra alışveriş seçeneklerini kontrol edin. Yerel dükkanlarda istediğiniz mobilya eşyaları yoksa, özel dükkan için interneti göz atmayı düşünebilirsiniz. Her şehirde  mobilyalarla dolu bir dükkanınız yok gibi. Ve hâlâ internette  iken, aynı yerde birden fazla öğe satın almak için bir indirim alıp alamayacağınızı kontrol edin. İnternet, gerçekten avantajlı teklifler bulmanıza yardımcı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,383