Home / Dekorasyon / Yatak Odası Dekorasyon Temaları
Trending  Yatak Odası Dekorasyon Temaları
Trending Yatak Odası Dekorasyon Temaları

Yatak Odası Dekorasyon Temaları

Evdeki iç mekanlar için temaya dayalı bir dekorasyon fikrine sahip olma fikri birçok kişiyi şaşırtıyor. Aslında dekorasyon teması ortak özellikleri paylaşan bir dizi parametreden başka bir şey değildir.

Ne anlama geliyor?

Bunu doğru anlamak için basit bir alıştırma yapalım. Bir parça kağıt alın ve dekorasyon yaparken kullanacağınız ortak yatak aksesuarlarını yazın. Bunlar perdeler, duvar kağıtları, aydınlatma armatürleri, mobilya (mevcut veya yeni), resim çerçeveleri vb. Olabilir.

Bu aksesuarların her birinin kendi tasarım stili vardır. Bu modern / çağdaş / oryantal / ülke vb.

Şimdi tüm aksesuarları tek bir yerde birleştirirseniz, çağdaş bir görünüme sahip ve yatak odası dekorasyonunda bunları kullanırsanız, “çağdaş bir yatak odası dekorasyon teması” elde edersiniz. Bir tema, ortak bir tasarım stilini paylaşan dekorasyon aksesuarları koleksiyonundan başka bir şey değildir.

Daha karmaşık detaylandırma çalışmalarını yansıtacak belirli aksesuarları seçerek temayı “oryantal” haline kolayca döndürebilirsiniz. Örneğin, oryantal tarzda dekorasyon temasında, modern / çağdaş dekorasyon temasında düz çizgiye ve basit formlara karşı kavisli yüzeylere daha fazla dikkat gösterilir.

Bir yatak odası asla bağımsız bir konaklama birimi olmadığından. Her zaman eklidir ve tüm ev planının bir parçasıdır. Yatak odasının dekorasyon teması da tüm ev iç tasarımının temasını yansıtmalıdır. Yatak odasının tipine bağlı olarak, son gerçekleştirilen tasarımda küçük değişiklikler olacaktır.

Yatak oda tipleri ana yatak odası, genç yatak odası, çocuk odası, misafir yatak odası vb. Olacaktır. Tüm bunların kendi özel işlevleri ve gereksinimleri olacaktır. Ancak genel dekorasyon teması tüm ev dekorasyon temasıyla uyumlu bir görsel akış oluşturacak şekilde korunabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 1,475