Home / Dekorasyon / yatak odası dekorasyonu
Master Gri bir yatak odası dekorasyonu yatak odası dekorasyonu
Master Gri bir yatak odası dekorasyonu yatak odası dekorasyonu

yatak odası dekorasyonu

Yatak odasının şıklığı, evinizde farklı bir atmosfer oluşturarak yüzünüzü gülümsetir.Yatak odaları evli çiftlerin en önemli yerlerinden biridir.Burası  çiftlerin zamanlarının en önemli saatlerini geçirdiği yerdir.Yatak odaları çiftlerin  ilişkilerinin sağlıklı olması ve mutlu bir ilişki içinde olmalarında  büyük bir paya sahiptir.

Yatak odasının temel amacı dinlenmek ve güzel bir uyku geçirmektir, bu nedenle ana özelliği yataktır.Yataklar kesinlikle rahat olmalıdır. Şilte, kişinin fiziksel ihtiyaçlarına göre ayarlanmalıdır.Yatak odası yatağınızı almadan önce sadece birkaç dakikanızı ayırarak kontrol etmeniz gerekiyor. Yataklar çok rahat olmalı, çünkü  uzun yıllar üzerinde vakit geçireceksiniz. Bir yatak seçerken ortopedik yatakları tercih edin.

Aynı şekilde, yatak odanızın perdesi, yastıklar ve yatak odanızın renk uyumu da çok önemlidir.Hepsinin aynı tonda olması önemlidir, birbirleriyle en iyi uyacak renkler seçilmelidir. Yatak odası renginin doğru seçilmesi önemlidir. Farklı tonlar ve bunların uyumluluğu kişinin ruhu ve ruh hali üzerinde büyük etkiye sahiptir.

Kırmızı renk heyecan ve saldırganlığı tetikler. Bir çocuğun yatak odası kırmızı ise çocuk üzerinde psikiyatride istenmeyen etkilere sebep olabilir.

Yatak odasında kırmızı ve sarı renkleri birleştirmemelisiniz – birbirleriyle uyuşmuyorlar. En iyi şey yatak odasında açık limon veya şeftali rengi kullanmaktır.

Yeşil renk ferahlık, sakin, ahenk rengidir. İç tasarımda açık yeşil yatak odanın tasarımı için mükemmel bir şekilde uygundur.

Yatak odasında mavi rengin bolluğu soğukluk hissi yaratır, bu nedenle yumuşak renklerle karıştırılmalı veya daha küçük renk tonları seçilmelidir.

Yatak odasını tavandan yansıyan ışıkla aydınlatmanız önerilir. Duvar lambaları, küçük tavan ışıkları veya düz örgü tavan plakaları kullanılabilir. Giyinme veya makyaj alanları ayrı ayrı aydınlatılabilir.

Yatak odası dekorunuzu istediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz.Her zaman mobilyalarınıza uymanız gerekmez.Yatak odasında bir kitap okuma masası , lamba ayrı bir hava katacaktır.Aynı şekilde, odanıza zevkinize göre farklı duvar aksesuarları ekleyebilirsiniz.Bunlara ek olarak, çerçeveleri ve uçları olan açık raflar odanızı yenileyecektir.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,407