Home / Dekorasyon / yatak odası detoksu
Trending yatak odası yatak odası detoksu
Trending yatak odası yatak odası detoksu

yatak odası detoksu

Ayrımcılık yapmamamıza rağmen, yatak odamız kansere neden olan zararlı maddelerle doludur. Yatak odası detoksuyla onlardan kurtulmanın yollarını yazdık! Ucuz ve dekoratif olduğundan, aldığımız bazı ev eşyaları sağlığımıza zarar veriyor. Özellikle de yatak odamızda. Temiz ve anti-toksik bir yatak odası oluşturmak istiyorsanız, bunun size küçük bir bütçe vereceğini dikkate almanız gerekir. Bu nedenle, küçük adımları başlatmak en iyisidir. Yatak odasında yaptığınız her değişiklik sağlığınız üzerinde büyük bir etkisi olacaktır. Nereden başlayacağınız, bütçenize ve sağlığınıza bağlı olarak değişebilir. Yatak odanızı zehirli maddelerden temizlemek için bu ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Yastığınızı ve yastık kılıfınızı doğal malzemelerle değiştirin.

Yatak örtüsü, komodin, yastık ve yastık söz konusu olduğunda, hasarlı olanlardan uzak durmanız önemlidir. Ancak herkesin ortak bir hatası var. İnsanlar genellikle pamuklu parçaların sağlıklı olduğunu düşünüyorlar. Fakat pamuk dünyadaki en yaygın kullanılan ürünlerden biridir. Mümkünse% 100 doğal ürünler elde edin.

Tüm yapay malzemeleri yatak odanızdan ve dolabınızdan atın.

Tüm sentetik ve akrilik malzemeler termoplastiktir. Yani, bu ürünler ısı karşılarken, plastik moleküller yayarlar. Bu eşyalarla kıyafet yaptığınızda, cildiniz birçok zararlı molekülü emer. Bu nedenle, eğer o malzemelerden yapılmış ürünler varsa odanın dışına atın.

Gardırobunuzdaki doğal olmayan malzemelerden yapılmış giysileri çıkartın.

Sentetik malzemeler kömür, yağ ve doğal gazdan oluşan bir sıvıdan yapılır. Bu parçaları daha dayanıklı yapmak için diğer malzemeler de eklenmiştir. Böylece, parçalar leke yapmaz ve kırışmaz. Bununla birlikte, bu maddeler insan sağlığı açısından çok zararlıdır. Giysilerinizi bu malzemelerle doğal kıyafetler ile değiştirin.

Yatak odasından suni malzemelerden yapılmış mobilyaları çıkarın.

Örneğin, yatak odasında suni deri kullanılarak yapılmış sandalyeler varsa, odanızdan çıkarın. Bu tür malzemelerin yatak odasında veya evinizde olması oldukça tehlikelidir. Suni deri PVC denilen bir maddedir. PVC genellikle plastikler arasında en tehlikeli maddelerden biri olarak düşünülür. Suya dayanıklı yastıklar ve diğer mobilyalar da çok tehlikelidir. Suya dayanıklı maddeler zehirli bir madde ile boyanmıştır. Bu ürünleri ve mobilyaları doğal olanlarla değiştirin.

Sıkıştırılmış ahşabı atın Erimiş ahşap veya MDF mobilya kullanmayın.

Birçok kimyasal, ağaç hurdasının preslenmesine ve yapışmasına neden olur. Özellikle formaldehit adı verilen bir kimyasal astım ve diğer karaciğer hastalıklarına neden olur. Bunun yerine orijinal ahşap ürünleri kullanın. İkinci el dükkanlarda eski, ama daha kaliteli olanları bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,493