Home / Dekorasyon / Yatak odası nasıl düzenlenmeli
Cozy Foto: styleathome.com Yatak odası nasıl düzenlenmeli
Cozy Foto: styleathome.com Yatak odası nasıl düzenlenmeli

Yatak odası nasıl düzenlenmeli

Yatak odasınız gözünüze çok dolu çok kalabalık geliyorsa. Giysi veya aksesuar gibi kullanmadığınız eşyaları  toplayınız. Yeni bir şey satın almadan önce eskiyi kaldırma ilkesini kullanabilirsiniz. Farkedilmemiş  eskimiş veya evin diğer odasında kullanılmayan şeyleri yatak odasının dışına çıkarmalısınız. Bu eski bir t-shirt, abajur olabilir. En sevdiğiniz yatak odası aksesuarı hariç, kullanmadığınız herhangi bir şeyi odanıza koymayın. Evin en yaygın kullanılan kısımlarındaki yer kıtlığından kurtulmak için yatak odasını bir depoya dönüştürmeye başladıysanız, buna bir son vermeniz gerekir.

Bir sonraki aşamada, yatak odasında tutmak istediğiniz malzemeleri, kitapları, kıyafetleri ve gözlükleri etiketleyiniz ve hepsini kendilerine özel çekmecelere raflara yerleştiriniz.. Yatak odanzı temizlerken tüm parçaları temizleyin. Dolap ve çekmeceleri kontrol edin. En az 6 aydır giymediğiniz sıkı ve büyük giysileri ayırın. Olabildigince yer kaplamayacak şekilde katlayın. Aynı tip elbiseleri bir araya getirin. İhtiyacınız olmayanları ihtiyaçları olan insanlara verebilirsiniz. Giydiğiniz elbiseleri bulun ve diğer mevsimlerde giyeceğiniz elbisleri katlayarak  yatak odası dolaplarınızda uygun bölümlere yerleştirin. Giysi ve aksesuarlar için tasarlanmış kutuları satın alabilirsiniz. Ayakkabı kutuları, iç kutular ve aksesuarlar, kemerler için bu kutular sizin  yardımınıza gelecektir. Boş valizleriniz varsa, uzun süre kullanamayacağınız eşyaları boşaltmanıza gerek kalmadan yerleştirebilirsiniz. Her gün yatmadan önce kıyafetlerinizi elden geçirin, kirli kıyafetleri her kullanımdan sonra tanımladığınız yerlere geri koyun. Bütün bunları yaptıktan sonra yatak odanızın sürekli düzenli olduğunu  görmek sizi şaşırtacaktır.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,576