Home / Dekorasyon / 3 Boyutlu Zemin Kaplama İle Ev Dekorasyonu

3 Boyutlu Zemin Kaplama İle Ev Dekorasyonu

Türk halkı olarak belki de en önemli eserimiz ve hayalimiz olan “ev” kavramının en önemli noktası da dekorasyondur. Bütçemiz ne olursa olsun hepimiz illaki evimiz için planlar yaparız. Bazen aradığımız iç huzuru bulmak bazen stres atmak bazen de yeni gelin telaşı dediğimiz heyecanla harekete atılırız.

Dekorasyon bir nevi hayalde olanı eyleme aktarma sanatıdır. Ama yalnızca süsleme sanatı değildir. Hem mevcut yerin kullanım amacına en uygun ve estetik düzenlenmesidir hem de kendi içinize açılan bir liman inşa etmektir.

Ev dekorasyonunda sürekli yeni gelişmeler yaşanmakta ve moda değişmekte. Bu sektör devamlı kendini yenileyip yeni tatlar ve renkler yakalıyor. Size de kendi kişisel hal ve özelliklerinizle evinizin ruhunu harmanlamak kalıyor. Bunlardan biri de son zamanlarda daha da popüler olan ve sokaklarda ve bina duvarlarında dahi görebildiğimiz 3 boyutlu zemin kaplama sanatıdır.

Bunun için 2 farklı yol var. İlkinde grafiti, gravür ve ya hiper-realizm denilen akımla yapılmış aşırı derin ve gerçekçi detaylarla işlenen tam bir sanat eserine dönüşüyor eviniz. İlk yol için işi mutlaka işinin ehli sanatçı yapmalıdır. Yoksa evinizin zemininde kaş yapayım derken göz çıkartabilirsiniz.

2. yol sanattan çok zanaat. Son teknoloji ve ustalıkla yapılan 3D teknolojili yapılan bu yolla son zamanlarda nevresimlerde görmeye alıştığımız yoğun renkli ve aşırı gerçekçi tasarımlar artık tüm evinizi kaplayabilir. Algıda optik yanılsamalar yaratan yeni teknolojiler, bol renk, uygun doku, özel zemin kaplama malzemeleri, kişiye özel bile hazırlanabilen eşsiz tasarımlar ve sizin zevkinize kalan tercihlerle eviniz tamamen değişebilir.

Şimdiden meşhur olup klasikleşen tasarım banyoya okyanus kaplaması yaptırmak. Ya ada akan bir şelale görüntüsü ile daha da refah bir ortam oluşturmak. Denizyıldızları, yunuslar, balıklar ve belki denizatı sizi sıcak duşta rüyalara daldırabilir. Misafirleriniz için ise büyük bir sürpriz yaratacağı kesin.

Mikrop tutmayan korkmadan silip süpürebileceğiniz kırılıp çizilmeyen bu kaplamaları yalıtım da sağladığı için çocuk odasına da uygulayabilirsiniz. Çocuğunuza odasında en sevdiği çizgi kahramanlar en gerçekçi halleriyle eşlik edebilir.

Salonunuzda günbatımını izleyebilir, Uyandığınızda bir ormanda hissedebilirsiniz. Belki orda ağaçların arasında küçük mutlu bir sincap yaşıyordur.

Hayalleriniz bol olsun…

Bir önceki yazımız olan IKEA 2018 TV Ünitesi Modelleri başlıklı makalemizde IKEA, ikea 2018 tv üniteleri ve IKEA TV üniteleri çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

79 queries 2,248