Home / Aksesuar / Osmanlı Stili Aksesuar Dekor Ürünleri

Osmanlı Stili Aksesuar Dekor Ürünleri

Ev dekorasyonunuz Osmanlı stiline uygunsa çeşitli aksesuar ve dekor ürünleri kullanarak daha etkili bir görünüm elde edebilirsiniz.

Osmanlı Stili Aksesuar Dekor Ürünleri

Osmanlı stilinde bir dekorasyon anlayışı ile evlerinizi donatmaya karar verdiyseniz evlerinizde eski tip evlerde sık kullanılan işlemeli kumaşlar, el sanatlarından yararlanarak yapılmış koltuk örtüleri, dekoratif antikalar gibi seçimler odalarınızdan eksik olmayacak seçimler arasında yer alacaktır.

Eskitme mobilya tipleri ve püsküllü perde modelleri de vazgeçilmez seçimleriniz arasında yer alacaktır. İşleme, oyma, sedef, sedir, kadife ya da çini modelleri yansıtan oturma grupları ve koltuk seçimleri evlerinize saray havası katarak Osmanlıyı canlandıracak ayrıntılar arasında yer alacaktır. Yerlerde kullanılacak seramik görünümlü Osmanlı desenleri evlerde eskiyi yaşama hissi uyandıracak yer modelleri olarak bilinmekte ve kültürümüzü çok iyi bir şekilde yansıtabilmektedir. Banyo dekorasyonlarınızda geleneksel hamam tarzını yansıtan uygulamalar Osmanlı stili dekorasyonu olarak bilinmektedir.

Osmanlı stili aksesuar dekor ürünleri arasında aydınlatmada kullanılabilecek avizeler, cam işi el işlemeli objeler, çini aksesuarlar, el işlemeli dokuma halılar, gösterişli perdeler, işlemeli kırlentler, dekoratif yastıklar, süs eşyaları, salonlarda şömine üzerlerinde dekoratiflik oluşturabileceğiniz işlemeli kaseler yararlanabileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Mutfak Kapı Süsleri Örnekleri başlıklı makalemizde Mutfak Aksesuarları hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

74 queries 2,686